| anonim_4396 a întrebat:

ma cheama Clara si asta e contul de la verisoara mea, ramane al meu. Am o problema cu matematica. Efectiv nu o inteleg deloc, imi urasc profesoara de matematica imi doresc sa ii dau foc(nu ma intelegeti gresit nu-s sadica sunt doar furioasa) ma descurajeaza mereu si nu stie sa ne predea desi are in puii mei 52 de ani si habar n-are sa se comporte cu copii pentru ca ea nu are si nici n-a fost maritata vreodata.Da' nu asta e problema, eu am facut meditatii cu ea in a 5-a si acum nu mai fac ca nu intelegem nici de o iota, ca-mi scria ea pe caiete.Pur si simplu nu stie sa predea si nu-s numai eu in situatia asta de tot rahatu' in clasa a 7 a.Multi sunt de acord cu mine ca nu e buna de nimic. Vrea sa ne lase corigenti ca asa i s-a sculat ei ca suntem mai slabi(suntem mai multi copii). Zice ca nu ne straduim sa invatam, dar eu chiar ma straduiesc sa trec clasa, la celelelalte materii am 10 si aicea 5, 4. Nu fac meditatii ca am facut si pe naiba.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si noi ce trebuie sa facem? Sa o impuscam? Cand nu-ti place sa inveti, e normal sa-ti urasti profesorul.
P.S. Cand faci greseli gramaticale, inteleg ca te-ai grabit. Dar cand scrii p*l*, aia nu mai este greseală.
Pune burta pe carte si lasă văicărelile.

| Salontanul a răspuns (pentru darrio2007):

Si sa lase si p*l*-le pentru cand o termina cu cartea ca-i prea repede. Daca-i sta mintea numai la alea nu va invata matematica.

| Violleta2022 a răspuns:

Serios, ai gresit ca te-ai grabit, dar p"l" ce cauta in conversatia ta?
Jenanta intrebare si jenant vocabular.
Singura solutie nu-ti ramane decat sa inveti pe rupte. Ori matematica se invata cu pixul in mana, rezolvand mii de exercitii si probleme.
Daca nu intelegi ce explica profesoara, citeste din carte, poate asa te duce capul si pricepi ceva.
Ori, ia meditatii cu alt profesor de matematica!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scuze daca am facut greseli dar m-am grabit!