| SuperChocoCherry a întrebat:

happy
ma puteti ajuta va rog sa imi spuneti ce as putea deveni daca urmez facultatea de psihologie? dar daca urmez facultatea de sociologie.
multumesc mult! happy

Răspuns Câştigător
| diaac a răspuns:

La psihologie: psiholog, psihopedagog.
La sociologie: sociolog, asistent social.
Daca ai si modulul psihopedagogic poti preda materiile respective la liceu.
Ambele facultati au multe aplicatii. Uite aici o lista mai cuprinzatoare despre ce cariera poti avea in urma diferitelor facultati inclusiv cele de care intrebi: http://admitere.unibuc.ro/un-plan-de-cariera-solid/
Daca vrei, despre facultatea de psihologie iti pot da mai multe detalii. Da-mi un mesaj privat daca mai ai nevoie de informatii.

1 răspuns:
| Jameson a răspuns:

Buna...Daca ceea ce faci nu este vocatia ta, dupa ce faci facultatea nu vei fi decat cineva cu facultatea care nu stie ce sa faca. o facultate daca nu este tratata ca atare nu face decat un sclav.