| fllory a întrebat:

mai am un an si termin liceul si chiar incep sa ma gandesc serios la ceea ce urmeaza.
Vazand ca ADOR actoria, regia si in genera tot ceea ce tine de lumea spectacolului, ma gandesc serios sa merg la o facultate in acest domeniu dar ca sa iau o decizie as avea nevoie de o comparatie intre regie si actorie sau actorie si muzica, in special legat de facultate si de ceea ce presupune ea.
Daca aveti vreo experienta in domeniu, va rog sa ma ajutati! :*:*:*:*

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Mie mi se pare ca aici talentul ar avea in primul rand un cuvant de spus happy daca as spune ca muzica ar fi cel mai bine si nu ai voce ce faci? si la fel si cu celelalte. astea sunt meserii care tin prin definitie de talent si de pasiune, nu e ca la ASE, ce sa fac, management sau relatii internationale? alege actoria, daca ai voce poti sa si canti fara sa faci muzica la nivel de facultate, poti sa faci si regie fara sa ai facultate pentru asta, si de-abia poti, actor fiind, sa vezi mai bine meseria de regizor. succes!