| Akid a întrebat:

Buna TPU pentru a devenii psiholog cam ce profil trebuie sa urmezi la liceu?
si cecunostiinte iti trebuie mai mult? la ce materii
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| membrugirl2010 a răspuns:

Trebuie sa mergi la stiinte sociale.
Iti trebuie psihologia, logica, romana, etc.
Funda happy? noroc.

2 răspunsuri:
| Geanny a răspuns:

Asa e cum ti-a spus si membrugirl2010, dar nu neaparat, eu sunt la socio, uh la c profil esti?

| Tixie a răspuns:

Pentru a deveni psiholog trebuie sa mergi pe stiinte sociale, iar facultatea snsap.Insa pentru a fi un adevarat psiholog trebuie sa inveti cam toata viata, e o meserie care te solocita tot timpul si sa te astepti sa vorbesti cu oamenii(invatand sa nu le judeci faptele lor), de la cei care sufera de o simpla depresie pana la cei care au ramas cu socuri in urma unui accident sau au ucis oameni.De asemenea pentru a avea un castig cat de cat bun trebuie sa tii conferinte(sau ceva in genul acesta), asta insemnand sa stai departe de casa.Gandeste-te si la beneficii insa si la munca pe care o vei depune tu, incat pentru a putea discuta cu oamenii trebuie sa fii o fire puternica.