| Gabitza1305 a întrebat:

Stiu ca mai am timp de gandit insa as vrea sa ma pregatesc din timp. Este posibil sa faci IN ACELASI TIMP facultatea de arhitectura din Bucuresti (nu spiru) si pe cea de design vestimentar, tot din Bucuresti?
Am vrut sa aleg insa mai apoi m-am gandit ca as putea da la amandoua. Sincer, as prefera design vestimentar insa nu prea e o meserie din care ai un profit sigur. As vrea sa stiu daca se poate si daca aveti si alte pareri/sugestii va multumes si promit funda celui mai bun raspuns big grin

Răspuns Câştigător
| taviyamato2 a răspuns:

Eu zic ca poti, incearca la urbanism, e mai usor, eu asta cred. Spun asta pentru ca la urbanism e putin mai multa teorie adica e mai usor, eu am licenta in geografie dar visez sa fac un master in arhitectura si urbanism big grin. Cel mai mare regret al meu este ca nu am reusit sa fac 2 facultati in acelasi timp, m-am trezit prea tarziu si mi-a fost frica, eu zic sa incerci, decat sa iti para rau, o sa iti dai seama ca nu este atat de greu mai ales ca ai cam aceleasi materii happy

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, daca esti dublu destept si ai si bani.

| Remus13 a răspuns:

Sa faci ambele facultati deodata este foarte greu deoarece ai timpul foarte incarcat. Iti recomand sa faci prima data facultatea de arhitectura si pe urma sa o faci pe cea de vestimentar sau poate pe urma ai alte inclinatii.
Asta as face eu.