| mariamiruna32 a întrebat:

Buna tpu.Sunt clasa a 10 a la mate info si vreau sa dau la Academia Fortelor aeriene.Am o pasiune pentru cariera militara si pentru avioane inca de mica.AM suferit cateva operatii; un hematom epidural la cap; apendicita; nu am avut complicatii dupa operatii si ma simt perfect.Asta a fost acum 6 respectiv 3 ani.Ce pregatiri as putea sa fac intre timp? Cu ce medie se intra? Se tine cont de semne pe corp si cicatrici? Cel mai detaliat raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Se dau teste fizice. Daca le treci treci la scris.Prima data iti faci analizele iar dansii de acolo vor decide daca esti apt din punct de vedere medical.Psihologic,sport,scris.