| Ofiintă a întrebat:

BUna TPU

Sunt in clasa a8-a si as vrea sa merg la liceul de arta din Baia Mare la arhitectura (design interior), am urmatoarele intrebari
Care este media de admitere?
Trebuie sa dau examen de admitere si la liceu? cea ce ma intereseaza cel mai mult este orarul acestui profil in ce consta ea? Din ce trebuie sa dai teze?
si dupa bacalaureatul
Cei care studiaza acolo ii rog sa-mi raspunda detaliat
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Andaa_2747 a răspuns:

Eu sunt la Liceul de Arta din Tg-Mures doar ca sunt la muzica...si sunt de 8 ani in scl asta deci am idee despre ce vbesti in ciuda faptului ca nu sunt la desen.Pai media de admitere ar in felul urmator 50% conteaza media de la capacitate si 50% conteaza notele de la probele de aptitudini, care vor fii 2 (graficasi pictura) daca vor fii un numar mai mare de 30 de elevi cei in plus vor pica si din cauza asta trebuie sa iei note mari la mate si romana. orarul nu sunt sigura ca si in Baia Mare este la fel dar in Tg-Mures este de dupa-masa destul de incarcat.Insa ar fi o mica problema : nu se face matematica multa si iti spun asta pentru ca vad ca vrei la arhitectura, deci va trebuii sa iti iei ore de mate in particular happy Sper ca te-am ajutat!happy

5 răspunsuri:
| Ofiintă explică:

@chicror1 laughing cica funda laughing la raspunsul tau care mai intai a constat prin a-l corecta pe dragosh hellloo nu asta am intrebat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nu mai dragosh! clasa a 9a nu se face la scoala generala, in clasa a 9a intri la liceu.hellooo.pe ce lume estilaughing))))...iar de tine cea care intreaba, si eu sunt in clasa a8 a si chestia este ca o sa dam teze si examene ...nu ar trebui sa te gandesti la liceu de pe acum, poate nu iei examenelestraight face iar logic ca sa intri la acel liceu trebuie sa ai max peste 9 mediawinkingte pupic si succes!:*funda?

| Dragosh_8212 a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm mai informeaza-te inainte sa spui cevahappy. ministrul educatiei a fost schimbat cu un ungur si a facut multe schimbari. te sfatuiesc sa te mai uiti la stiri nu toata ziua la desene animate!

| Dragosh_8212 a răspuns:

Pai tu n-ar trebui sa iti faci griji acum de asta ca al 9 lea an scolar se face tot la scoala generala straight face

| Paulici99 a răspuns:

Eu sunt la Liceul de Arta Baia-Mare,dar la muzica,eu cand am dat examenul nu mi-a dat o anumita nota,mi-a spus doar ca am L-AM TRECUT! Dar nu stiu cum e la ceea ce tu doresti, am o prietena care este si ea tot la arhitectura, o voi intreba si iti voi scrie, sper ca te voi putea ajuta, papa:*!