| Asera a întrebat:

Sunt in primul an la Facultatea de Automatică și Calculatoare, Iași la specializarea Ingineria Sistemelor. Stie cineva sa imi spuna cat de tentanta si banoasa e meseria de inginer automatist?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cam cea mai cautata meserie. Nu stiu cum e la Iasi, dar la Automatica Bucuresti te angajeaza direct din facultate.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Este doar daca esti bun in domeniu si iti gasesti un loc de munca intr-o firma mai mare si mai importanta. Doar pentru ca ai o diploma, asta nu inseamna ca o sa te astepte cu bratele deschise toate companiile, trebuie sa demonstrezi si ca ai invatat ceva in facultate.

Eu stiu pe cineva care a terminat automatica si s-a angajat in domeniu la o firma foarte mare aici in Bucuresti (nu mai stiu exact care) si ia foarte multi bani dar a invatat in facultate si dupa facultate de i-au sarit capacele si il si duce mintea.