| Heartless562 a întrebat:

Ce devii dupa facultatea de "Automatica si calculatoare"? (CTI si ingineria sistemelor)

Răspuns Câştigător
| costyn162 a răspuns:

Te poti indrepta spre partea de hardware ce tine de componentele calculatorului, cu "piese, cum ai zis tu, sau spre partea de software adica programare, care e mult mai usoara si atractiva. Dar depinde ce iti doresti.

3 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Sunt clasa a 12-a si in vara voi sustine admitere la Politehnica la Facultatea de Automatica si Calculatoare. In urma acesteia poti devenii inginer automatist. Sincer, este foarte grea facultatea, trebuie multa dedicare pentru a o termina insa este una dintre putinele facultati din Romania care iti asigura viitorul. Sunt multe mii de locuri libere in acest domeniu doar in tara.

| Heartless562 explică (pentru costyn162):

Ok, dar vreau sa stiu mai exact (pe taraneste) ce face un inginer automatist? pune piesa aia acolo, sau face un program in java sa inregistreze nu stiu ce...

| rutanklan a răspuns:

Somer