| Alexandruuu88 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva.As vrea sa dau la Subofiteri la Cluj. Vreau sa imi spuneti conteaza media de la bac? Trebuie o nota minima?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conteaza doar media generala la purtare din cl.IX-XII, trebuie sa fie cel putin 8.
In rest conteaza doar sa ai diploma de bacalaureat si sa reusesti la admitere. Media la bacalaureat conteaza doar pentru departajarea a concurentilor care au aceeasi medie la admitere.

| IoanaIonuca a răspuns:

Nu conteaza media, numai in caz de egalitate si pentru departajare. Se da examen din istorie, engleza si gramatica, la care vad ca nu stai deloc bine. (As, spuneti)