| verooo a întrebat:

Buna tuturor am o intrebare adresata celora din Romania imformati-ma va rog ce colegii licee sint in care pot invata pe profesie de prof sau traducator de limbi straine si anume sa fie la Piatra-neamt va rog mult

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Tu unde stai acum? Sunt mai multe licee in Piatra Neamt in care poti invata "pe profesie de prof sau traducator de limbi straine".Dar, la liceul "Calistrat Hogas", sunt sectii unde poti invata intensiv o limba straina.Sau liceul Pedagogic. Dar trebuie, apoi, dupa ce iti iei si bacalaureatul, sa dai la facultate, sa poti profesa.Sunt chiar din Piatra Neamt si pot sa-ti spun, dar unul din restul Romaniei, mai greu stie de liceele din orasul meu.

| verooo explică (pentru pietrean):

De fapt eu sunt din Moldova insa vreau sa imi fa studiile anume la Piatra Neamt si am nevoie de mai multe licee sau daca se poate colegii cu limbile straine fiindca vreau sa dau documentele la mai multe institutii si dupa voi vedea unde voi fi admisa...