| jhgkjhkjhkjhkjhkjh a întrebat:

happy
Am o intrebare : - daca faci liceul economic, si o facultate pe masura,[adica tot in acest domeniu] la ce meserii in afara de contabil poti iesi?
Multumesc anticipat kiss.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este vorba de profesia de economist, in baza careia poti ocupa o multime de functii - contabil, functionar public in administratia financiara de la toate nivelele, functionar bancar etc, pana la functia de ministru de finante. Citeam saptamana trecuta un articol in care se afirma ca economistii au cele mai multe posibilitati de a se incadra in munca si sunt cei mai cautati pe piata muncii din tara noastra. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Economist

| cornel a răspuns:

Sef de raion
director al unui magazin