| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor am o intrebare...Parinti mei imi cer sa ma duc in liceul economic pentru a deveni contabil. Ei bine eu nu asta imi doresc, vreau sa ma duc la liceul de arte din buzau la actorie si dupa aceasta sa ma duc la o facultate de actorie. As vrea sa fiu actor desi parinti ma vor contabillaughing. Ce credeti ca e mai bine sa fac? Funda

Răspuns Câştigător
| loveplus a răspuns:

Du-te si fa actoria, iesi cu totu alt om de acolo ( vb din propria experienta tongue)

7 răspunsuri:
| Demoiselle a răspuns:

Ai facut vreun curs de actorie? Ai jucat pe scena Centrului Cultural din orasul tau sau doar pe la scoala in piese-fantoma indrumat de profesori-fantoma? Ti-a spus vreodata cineva cat de bun esti in domeniul asta? Te-a remarcat cineva influent sau macar priceput in ale actoriei?
Daca nu...propun sa mergi la profil teoretic sau tehnic. Eu cred ca trebuie sa fi intr-adevar bun ca sa reusesti sa devi actor, sa fii un fel de copil-vedeta al orasului inca de mic, sa participi la diferite concursuri, si nu in ultimul rand sa ai sustinerea parintilor.
Multa bafta!

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Fa ce vrei tu, ce iti doresti. Nu lasa pe nimeni si nimic sa intervina intre tine si visele tale, ca o sa regreti.
Parintii tai ar trebui sa te sprijine si sa fie alaturi de tine.Bafta!happy

| KodrutZ a răspuns:

Depinde cit de batuti in cap sint parintii. Nu conteaza nici liceul, nici facultatea, ci ceea ce iti place cu adevarat sa faci. Mai devreme sau mai tirziu, vei ajunge sa faci lucrul respectiv, doar nu renunta la visul tau.

P.S. Un procent foarte important dintre cei ce sint miliardari pe alte meleaguri au pornit de la munca de jos si sint foarte multi care nu au facultatea facuta. Totul e ca au fost motivati si le-a si placut ceea ce au facut.

| kathgilbert a răspuns:

Poti face liceul economic, asa cum vor parintii tai, si in weekend poti merge la cursuri de actorie. Pana la urma... nu e chiar atat de important liceul, ci facultatea!
Pana la facultate, ai timp sa te gandesti serios la viitorul tau. Si esti destul de mare atunci ca sa decizi ce vei face.

| Demoiselle a răspuns (pentru kathgilbert):

Zici bine, sa stii!

| bia0000 a răspuns:

Cunosc ambele licee poti sa faci economicul si dupa sa te duci la facultatea de actorie daca asta vrei cu adevarat
liceul de arte este egal cu 0winking

| justagirl1990 a răspuns:

Cateodata chiar daca nu vrem sa recunoastem parintii nostri ne vor binele si stiu din experienta lor ce ar fi mai bine pentru noi. Iti zic din proprie experienta ca mi-e imi pare rau ca nu am ascultat de la bun inceput sfaturile lor, mai ales ca acum, dupa nu multi ani, am ajuns sa le dau dreptate...
Poti ajunge actor si mai tarziu, mai ales daca o ai in sange nu iti trebuie cursuri foarte multe de actorie, important e sa te gandesti si ce se va intampla daca nu reusesti sa te afirmi in televiziune. parerea mea(si fotbalistii au o parerehee hee ) e ca deocamdata ar fi mai bine sa te bazezi pe educatia ta si sa pastrezi actoria ca pe un hobby de care sa te tii si pe care sa incerci sa il fructifici cu timpul happy