| HwaEunHee24 a întrebat:

Buna tuturor. Impreuna cu 4 prietene, m-am inscris la un concurs ce consta in trimiterea unui videoclip cu noi, imitand o coregrafie data de ei. Ne puteti da idei, legat de locul unde am putea face filmarea, un program cu care am putea sa o editam si asa mai departe? Nu am mai facut niciodata ceva de acest gen si nu avem nici aparatura necesara, presupun ca vom filma cu un aparat foto straight face. ( scuzati categoria, chiar nu stiam uned sa o incadrez )

Răspuns Câştigător
| xClementine a răspuns:

Pai aveti grija ce fel de aparat foto, vorbiti cu un prieten/ prietena sa va imprumute daca au o camera foto ceva mai profesionala, un Nikon, Canon. orice de genul. Iar in legatura cu locul unde ati putea face filmarile astea... cel mai probabil afara, as opta pentru centrul orasului tau, depinde si de unde esti, intr-un mini parculet, sau la niste ruine, undeva. Depinde si de melodia pe care vreti sa dansati, ca ar fi trebuit sa adaptati locul cu cantecul respectiv. Iar programe cu care sa editati... Eu folosesc Sony Vegas Pro 11, dar daca nu vrei sa te complici, e destul de dificil sa lucrezi in asta, fa-l in windows movie maker, face parte din windows. Sau, daca vrei sa-ti iasa ceva mai bine, uita-te la tutoriale ca sa-nveti cum se umbla cu Sony Vegas. Bafta in ceea ce faceti! happy

| HwaEunHee24 explică (pentru xClementine):

Multumesc foarte mult de ajutor :* Sunt din Bacau iar melodia este Nu'Est - Hello.

| xClementine a răspuns (pentru HwaEunHee24):

Pentru nimic. Inseamna ca ai ceva posibilitati pe acolo. Opteaza pentru una din locatiile pe care ti le-am precizat, poate chiar in centru, si totusi, sa fie o parte mai izolata a centrului, incat sa nu atrageti chiar foarte mult atentia. happy

3 răspunsuri:
| marianvranceanul1 a răspuns:

Despre loc am eu o idee.In spatiu liber.La plaja, la un rau etc.