| Brunetadulce a întrebat:

Se pare ca am intrat la un liceu destul de bun dar totusi imi e frica de profesori sh de materie. Ce parere aveti despre filologie? adica materia de la acest profil este grea? O sa ma streseze cu latina, ma refer ca tot gramatica, timpuri, conjugarichatterbox FUNDA pentru cel mai bun raspunsbig grin:*:*

Răspuns Câştigător
| Cyockky a răspuns:

Pai, o sa ai multa romana, multe carti de citit, gramatica destul de putina. O sa trebuiasca sa mananci latina pe paine, si sa o stii bine de tot. Engleza, acceptabil. Eu sunt la filo` engleza, si am 5 ore de engleza pe saptamana plus una de Geografia UK. La disciplinele de real, gen matematica, biologie, chimie, fizica, o sa fie usor. Ah, si ai grija cu logica, trebuie sa inveti ora de ora. Cred ca ti-am zis tot ce trebuie sa stii. Funda?big grin

1 răspuns:
| Bowl a răspuns:

Daca tu credeai ca ce faceai la latina in a 8-a e greu, stai sa vezi in a 9-a, faci toate tampeniile care se pot face pentru o limba moarta.(tot ce faceai la romana in a 8-a aproape o sa faci la latina in a 9-ahappy )