| Elllv a întrebat:

Buna tuturor happy! Vreau si eu sa stiu care este parerea voastra despre facultatea de medicina? cat de greu este? Mai am mult timp sa ma gandesc, dar vreau sa ma orientez pe anumite materii? dar despre academia de politie? voi ce ati alege? :*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anotimp2 a răspuns:

Pai, nu stiu ce sa-ti zic. De fapt no sa stii cu adevarat cu ii, pana nu intri acolo. Eu pe asta cred ca ma axez(medicina), desi sper sa nu-mi para rau. Daca stii sa inveti logic n-o sa-ti fie greu, dar aici e vorba de timp, mult timp.straight face. 6 ani faca + 3-6 ani rezidentiat, ca sa ajungi doctor. Dar daca-ti place, at merita. Hmm, materii: chimie organica-cls.X, XI, biologie-XI.Cat despre academia de politie, e o alegere buna, dar din pacate nu detin nici o informatie cu privire la eastraight face. Bafta pe viitorhappy

| Elllv explică (pentru anotimp2):

Stiu ca dureaza atat.dar imi place mult sa fiu medic.dar ma inspaimanta putin pentru ca toata lumea imi spune o sa inveti prea mult.si etc.multumesc oricum happy

| MariaMia111 a răspuns (pentru Elllv):

Cu siguranta vei reusii daca iti doresti.Nu te mai lua dupa vorbele altora! Fa ce-ti spune inima.

| Elllv explică (pentru MariaMia111):

Multumesc.:*

| MariaMia111 a răspuns (pentru Elllv):

Nu ai pentru ce.Mi-a facut placere sa vorbesc cu tine si chiar as mai vorbi in continuare:*

| an0nymus a răspuns:

Daca,crezi ca poti sa inveti de la 7:30 dimineata pana la 19:30 seara si cand incepi practica la spital sa stai cate 34 de ore acolo atunci da la medicina, sa fi la medicina nu inseamna doar,, tocit mult''inseamna si rezistenta fizica si psihica

| MariaMia111 a răspuns:

Buna!happySi eu am vrut sa ma indrept spre aceasta facultate in viitor.Inca nu sunt decisa. Iubesc chimia si biologia, iar parintii mei se gandeau sa devin stomatolog.Normal,eu fac ce imi place cel mai mult. Daca iti place medicina cu siguranta nu o sa fie greu. Daca faci un lucru din placere nu mai conteaza cat inveti si sunt sigura ca la orice facultate te-ai duce la fel de mult ai invata nu? Parerea cred ca iti apartine in totalitate numai tie.Depinde numai de tine! Sper sa alegi drumul cel mai bun si sa devii ceea ce iti doresti! Mult succes!happy