| andree8082 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru cine stie si poate sa ma ajute.Pentru a deveni medic (pe ambulanta mai exact), ce specializare a facultatii iti trebuie?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Dupa terminarea facultatii de medicina de 6 ani, urmeaza rezidentiatul de 4-5ani cand iti poti alege drept specializare medicina de urgenta.

| Anca95 a răspuns:

Buna! Pentru a deveni medic si nu numai pe ambulanta, trebuie sa dai admitere la Facultatea de Medicina, apoi faci 6 ani de facultate, apoi iti dai licenta si apoi iti dai examenul de rezidentiat pe Medicina de Urgenta

| AngelOfD3ath a răspuns:

Facultatea de medicina daca vrei sa fii doctor sau scoala de asistente/asistenti daca vrei sa fii asistent medical.