| MihaelaSiEu a întrebat:

Ce specializare din cadrul facultatii de medicina trebuie sa fac pentru a deveni medic SMURD sau pe o ambulanta?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Dupa facultatea de medicina generala pe care o fac toti se alege specializarea, in cazul tau medicina de urgenta

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Specializarea nu se face in timpul facultatii, toti studentii fac aceeasi materie. Dupa accea trebuie sa faca rezidentiatul si abia examenul de admitere la rezidentiat se da pe specialitati si specializarea se face pe perioada rezidentiatului si in continuare. Numai bine!