| PrESeUS a întrebat:

Ce ati alege intre cariera de asistent medical si cea de inginer constructor? Imi puteti spune si de ce? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca, sunt doua profesii la polul opus!
Eu as alege asistent medical, pentru ca imi place sa ajut oamenii, saa le fiu alaturi cand sunt bolnavi samd.
Pe tine in schimb, te sfatuiesc sa te gandesti foarte bine, ce profesie te-ai vedea facand in urmatorii 50 de ani, zi de zi... si daca una iti este mai draga ca cealalta, atunci ai ales cu inima si cu pasiune.

1 răspuns:
| Demidol a răspuns:

Depinde ce inclinatii ai tu.
Ca inginer constructor, esti mereu (toata ziua) pe santier. Cu muncitorii (cam betivi) in subordine. Trebuie sa fii dur ca sa-i poti disciplina.
Ca asistent medical, ai program fix, mediu de lucru curat. Insa trebuie sa ai muuulta rabdare si atentie cu pacientii. Omul bolnav este mai nerabdator, mai suparacios, si nu din vina lui, ci a bolii. Iti trebuie o fire sesnsibila sa-i poti intelege si ajuta.