| MihaiTheBest481 a întrebat:

Imi puteti spune cam cat ar castiga un Asistent Medical pe ambulanta? Si inca ceva, ca sa ajungi asistent medical pe ambulanta trebuie sa faci Scoala Postliceala Sanitara?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Logic ca trebuie sa faci postiliceala.
Doar Paramedicii fac niste cursuri si atat.
DE castig... s-au mai marit salariile, minim 2000 ron ca asistent debutant.

| MihaiTheBest481 explică (pentru alina2k18):

2000 ron NET sau BRUT?

| alina2k18 a răspuns (pentru MihaiTheBest481):

Net

| MihaiTheBest481 explică (pentru alina2k18):

Cu sporuri cam cat primesti salariul NET?

| alina2k18 a răspuns (pentru MihaiTheBest481):

Pentru debutant depinde in ce sectie esti, daca esti pe ATI, Gineco, chirurgie, oncologie in spital mare sau spital judetean ajungi si la 3000 net debutant fiind.
Pe ambulanta asistent chiar nu stiu ca acolo e altceva.