| anonim_4396 a întrebat:

Ce liceu imi recomandati pentru academia de politie? Si daca dau la liceu de politie, pot da si la facultatea de politie?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu am facut liceu civil si m-am dus la Academia Trupelor de Uscat din Sibiu. Nu am vrut sa merg la colegii militare ca era o pierdere de timp, o tinerete pierduta aiurea.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine este sa urmezi liceul pe profil de filologie sau pe stiinte sociale, te va ajuta la admitere.
In Romania nu exista acum licee de politie, doar licee militare. Si dupa absolvirea acestora poti candida la scolile de politie.

| Anonim90945 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Iti multumesc! Voi lua in considerare sfatul tau.