| RobertG101 a întrebat:

Bună ziua, ce studii sunt necesare pentru munca la birou? Deocamdată am finalizat la începutul acestui an un curs de inițiere în Operator Introducere, Validarea și Prelucrarea Datelor.

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce munca de birou? Exista zeci de domenii care implica munca de birou de la secretara la ingineri

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru RobertG101):

Call center?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara gluma, in ziua de azi numa asa se poate; http://www.romaniaseamuza.com/......e-haioase/ si e musai sa ai spatele asigurat, parinti, unchi, matuse.Eu am fost cinstit si corect mereu.A fost greu.nu stiu daca am biruit ori am fost infrant.Nu mi-am plecat capul, si nici aplecat nu am stat.Dar atat.Pot sta cu fruntea sus.Altii insa s-au descurcat de minune in viata in modul aratat mai sus.imi pare rau, poate se schimba ceva, dar la noi dureaza, muuuult.o viata de om.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrajeli si vaicareli.

Sunt zeci de mii de locuri de munca ocupate de tineri profesionisti si bine pregatiti in ceea ce fac fara pile si fara pupaturi in fund.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Stiu.Ii cunosc bine, fiindca se ascund bine, in dosul celor cu spatele lat.truditii ca mine, au carat deacasa de la gura copiilor sa-si primeasca drepturile.acestia nu pot trai altfel, si sant atat de nevinovati ca mai ai crede ca au aripioare sant bucalati si inocenti, Iti doresc sa te bucuri de un asemenea loc de munca, dar stiu pe cineva apropiat mie, care din cel putin 100 de locuri de munca, in unul singur a muncit cu placere fiindca patroana a fost corecta si i-a apreciat pregatirea si munca.Iar la mine in siderurgie din 175 de insi au ramas cel mult 16 si din astia trei cu mare greutate sant integri, restul javre.de aia doresc si va doresc ceia ce speram eu la revolutie; criterii corecte,cinste, omenie, omul potrivit la locul potrivit, si traficul de influenta, abuzul de putere nepotismul si coruptia sa dispara pentru totdeauna fiindca astea sant cancerele societatii dintotdeauna.stii cum se cheama tara unde e asa? UTOPIA.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol, sa schimbi 100 de locuri de munca si sa nu iti placa niecaieri deja problema e la tine nu la angajator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Se vede ca nu prea ai muncit.probabil esti la inceput.nu stiu de unde esti,dar in Galati se incalca toate drepturile angajatilor in toate formele posibile,si nu am acceptat nici minciunile nici abuzurile lor, nici munca in weekend neplatita nici perioada de proba fara bani fiindca le practica tyoti, si le-am practicat si eu pana sa ma prind, ca astia vor munca fara plata. poate la voi e mai bine, dar ma indoiesc.promisiuni,si apoi, inselarim, minciuna, falsuri in cartea de munca, munca in plus pentru salariu minim pa economie.si amanarea salariului, o saptamana, doua pana la uitarea lui, si schimbarea numelui fir, mei pe motiv de faliment daca declarai la autoritati.Credema decat sa muncesti degeaba, mai bine stai acasa degeaba.si din 6 ani de munca doi trecuti; concediu fara plata chiar ca la un moment dat te gandesti sa-i omori, ori sa le dai foc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune linkul si da un clik, vad ca nu merge direct.