| costi900 a întrebat:

daca imi schimb locul de munca ce se intampla cu zilele de concediu neefectuate?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca treci la alt angajator atunci ai dreptul sa ti se plateasca zilele de concediu neefectuate in acest an, zile ce iti revin conform perioadei lucrate din acest an.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se transferă ca zile de concediu de la o firmă la alta, se compensează în bani.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Primesti echivalentul in bani a cate zile de concediu nefolosite ai. Am impresia ca o zi de concediu se plătește ca o zi normala de muncă sau dublu.