| Sauushwuwgwvhajan17 a întrebat:

Bună ziua, știți dacă boala keratoconus se găsește în tabelul celor de la IPJ, deoarece am fost diagnosticat cu ea și nu știu dacă sunt APT pentru școala de subofiteri.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Da, se gaseste
Keratoconus. Inapt Inapt Inapt
https://www.academiadepolitie.com/......n_2023.pdf
Pagina 41

1 răspuns:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Https://www.reginamaria.ro/utile/dictionar-de-afectiuni/keratoconus

Deci, am studiat despre această boală, iar sfatul meu este să abandonezi admiterea la școala de subofițeri.
În tabelul medical de la IPJ, îți dai seama că sunt toate bolile, inclusiv cele oftalmologice.
Dar, repet, renunță.