| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua,
Sunt anul I la Facultatea de Psihologie și Științele Educației din cadrul Universității București.
Îmi place foarte mult Psihologia.
Dar aș vrea să știu dacă se poate trăi decent din meseria de Psiholog Clinician?
Vă mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| kyliejenner a răspuns:

Ti-ai ales facultatea asta fara sa stii daca se traieste decent sau nu pe urma?

| ChiarEu2 a răspuns:

Sa ai cabinetul tau e foarte greu deoarece iti trebuie un buget minim 1 mld plus relatii... Sora mea e licentiata in psihologie si nu a rezolvat nimic. Meseria de psiholog intr-un cabinet se obtine neasteptat de greu. Poate ca profesor sa castigi niste bani, dar totusi e un salariu mic.
Facultatea de Psihologie o faci ca sa zici ca ai o facultate terminata.