| annduandrei0987654321 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni aviator si care sunt materiile de bac pentru a intra la facultatea de aviatie. Dar la marina ce facultate trebuie urmata si la ce materii se da bacul pentru a intra la marina.
Ce meserie as putea urma fara sa fiu la o facultate la care trebuie sa dau bacul la matematica?
Va rog raspundeti. Plz dau funda

1 răspuns:
| TheSniperSinon a răspuns:

La Academia Romana De Aviatie civila, nu iti trebuie facultate, dar la orice scoala de aviatie, cursul costa 50-70 de mii de euro. La marina nu prea stiu :/

P.S Si eu vreau sa merg pe ATPL, dar costa cam mult.