| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat castiga un translator si ce facultate poti face ca sa iesi translator?

5 răspunsuri:
| scootsie a răspuns:

Facultatea de litere si limbi straine, acreditare si autorizare ca si traducator, birou de traduceri si...bani frumosi, dupa capacitatea ta de munca...

| Cosmin a răspuns:

Pai faci facultatea de litere sau facultatea de limbi straine si poti castiga destul de bine; chiar si 500-600 euro pe luna in functie de cat esti de bun!

| cristi27 a răspuns:

Nu cred sa castige mai mult de 1000 de ron

| visatorul78 a răspuns:

Limbi straine. Sau LMA (limbi moderne aplicate). te autorizezi si...depinde

| psiholoaga a răspuns:

O facultate de limbi straine, un certificat de atestare, tip Cambridge si o autorizatie sau pfa ca translator. Poti sa castigi destul, in jur de 1000 E/luna. Mai putin in traduceri, mai mult ca translator pentru turisti straini, intruniri de afaceri etc. In traduceri ai avantajul ca, la unele firme, poti sa lucrezi de acasa, drept colaborator.