| foolish22 a întrebat:

Cand pot ( daca mai pot) sa depun somajul daca au trecut 60 de zile de cand am absolvit liceul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai fost pentru inregistrare si luare in evidenta, in interiorul termenului de 60 de zile de la terminarea cursurilor, respectiv pana la sfarsitul lunii iulie) nu mai poti merge acum si nu vei primi indemnizatie de somaj.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mai poti.Te-ai trezit cam tarziu.

| Ana9999 a răspuns:

Daca ai luat examenul de bacalaureat, se considera 60 de zile de la afisarea rezultatelor la bac, deci esti in termen si poti sa mergi. Daca nu ai luat bac-ul, cred ca deja termenul e depasit si nu mai ai ce sa faci.