| Rose_2860 a întrebat:

Care ar fi cea mai buna alegere din punctul vostru de vedere, facultatea de administratie si afaceri, business si administrarea afacerilor, stiinte politice sau comunicare si relatii publice?thinking

1 răspuns:
| EduardGa a răspuns:

Aw, parca ma vad pe mine, pus in fata unei astfel de alegeri, cu 2 ani in urma. Din punctul meu de vedere, nici una. Sa spunem, ca sunt mai indulgent si primei i-as da mai multe sanse, insa Facultatii de Comunicare si Relatii Publice, sub nici o forma. Mai tampita facultate ca asta nu exista, crede-ma. Poate daca esti prea pasionat de politica si iti place sa te invarti printre neghiobi, atunci da, e cea mai buna alegere. Insa altfel, nu. Prima suna interesant, si ar fi o alegere potrivita daca ai de gand sa iti deschizi o afacere proprie. In ziua de astazi, posturi ca manager, consultant, si orice tip de job in domeniul businessului, fie se gaseste foarte greu, fie iti trebuie experienta la angajare. Ori, ca proaspat absolvent si cu dorinta de munca, DE UNDE EXPERIENTA?
Asta e problema in Romania. Tinerilor nu li se da o sansa.
Nu stiu ce sa zic... Nu te cunosc si nu stiu care-ti sunt "pasiunile" si prioritatile, sa zic asa. Insa, trebuie sa iei o decizie importanta pentru viitorul tau. Gandeste-te si la facultatea in sine, dar si la momentul de dupa facultate. Vei avea un job stabil? Vei avea suficienti bani incat sa traiesti civilizat? Vei pune pasiune in munca ta?
Daca mai ai intrebari, iti sunt la dispozitie.
Bafta!
kiss