| Rose_2860 a întrebat:

Am o dilema. Anul viitor vreau sa dau la facultate, dar nu stiu spre ce sa ma indrept. Am cateva optiuni: psihologie, comunicare si relatii publice, business si administrarea afacerilor si poate chiar si stiinte politice. Ce meserii pot avea dupa terminarea ultimelor 3 facultati?thinking Care vi se pare mai buna?

4 răspunsuri:
| Shery a răspuns:

Mie imi place stiinte politice, e o facultate frumoasa, insa nu prea ai ce face cu ea. Poate doar sa te faci analist politic, probabil.
Comunicare si relatii publice iar e faina, dar sunt destul de multi consultanti PR. Eu zic ca business si administrarea afacerilor este o facultate de viitor.

| cristi202 a răspuns:

Psihologia e frumoasa. Dar trebuie si sa iti placa. Altfel, dai de beleahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu sunt la litere si crede-ma ca nu imi place ceea ce fac, deci sincer iti recomand gandeste cel mai bine ce vrei sa faci si sa ajungi in viata si sa iti placa ceea ce faci...atata tot.nu conteaza facultatea neaparat tu du-te la ceva ce iti place ca apoi sa faci ceva ce nu iti place iti va fi enorm de greu

Răspuns utilizator avertizat