| Nicole9 a întrebat:

Care ar fi cea mai buna optiune in a alege facultatea pe care sa o urmez, tinand cont de faptul ca sunt la profil "Stiinte sociale"? Mentionez ca imi doresc sa urmez o facultate sigura si de viitor (nu vreau sa devin profesoara). Initial am optat pentru drept, dar m-am razgandit, tinand cont de faptul ca sunt aproape sigura ca nu imi voi gasi un job; ulterior am ales limbile straine(engleza-germana). Ce imi puteti recomanda? Spuneti-mi parerea voastra despre limbile straine! Dau funda! 1

2 răspunsuri:
| ZvT a răspuns:

IT in Engleza.

| ElenaSA a răspuns:

Cred ca Dreptul si Limbile Straine sunt bune ca optiuni. Poti fi avocat, juristconsult la o firma, translator, redactor de carte, traducator autorizat. Mai poti urma si alte facultati: Asistenta Sociala, Psihologie.