| Tarzhan a întrebat:

Care credeți ca e cea mai buna specializare de făcut la facultatea de economie? In special sa fie si cea mai cautata, adică sa îmi pot găsi un loc de munca puțin mai ușor.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Finainte banci sau informatica economica... presupun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finante banci(putin mai grea), sau administrarea afaceriilor(usoara)
Dar totul este subiectiv. dupa ce gati facultatea. poti gasi in mai multe domenii asemanatoare... cu diploma de profil economic indiferent de specializarea exacta.
Sau Contabilitate si informatica de gestiune, dar asta e cel mai greu profil economic... ai de tocit + exercitii este mai mult pentru fete profilul. )

| Tarzhan explică (pentru anonim_4396):

Eu as vrea sa fac management, dar daca termin pot sa ma angajez doar pe postul de manager sau si in alta specializare care tine de economie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tarzhan):

Cu exactitate nu stiu sa iti raspund, dar in principiu depinde de firma unde vrei sa te angajezi, Profilul ales de tine management este OK