| GRAFYTI84 a întrebat:

Care sunt conditiile sa intru in posesia unei autorizatie taxi in Buzau? preturi si pareri, merita in ziua de azi sa faci taximetrie?

4 răspunsuri:
| Kogaion a răspuns:

Din cate stiu eu, iti trebuie o licenta pentru a fii taximetrist, nu stiu cat este autorizatia, eu stiam ceva de 1 mie de euro pe an daca nu ma insel. Nu stiu cat de profitabila este, daca ai o masina buna(Chiar si un Logan nou sau un VW Golf nou), si preturi ok, incearca sa-ti faci o clientela si sa devii taximetristul unor oameni, gen copii care merg la scoala, oameni care merg la munca cu taxiul etc, le faci tu pretul lor si asa iti faci curse zilnice si vezi la sf zilei cat ti-a ramas dupa ce ai platit combustibilul, mancarea, etc.

| GRAFYTI84 explică (pentru Kogaion):

Dar stie cineva unde pot intr-adevar sa gasesc raspunsuri pe tema asta, eu as vrea sa ma reprofilez, m-am saturat sa lucrez pentru,, patron" si vreau sa o iau pe calea asta. Adica sa dau atestatul de taximetrist si sa imi cumpar o masina urmand sa o fac taxi.

| Kogaion a răspuns (pentru GRAFYTI84):

Cauta pe google, sau mergi la primarie.

| Adrian_Pieraccioli_1978 a răspuns:

Salut, ce ai făcut până la urmă ai reușit? Ce mașină ai băgat?