| numesiprenume0 a întrebat:

Care sunt meseriile de viitor si ce profile de facultati se fac pentru acestea?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Meseriile de viitor sunt cele cautate, dar in care sunt putini meseriasi.
O asemenea meserie este tamplar de mobila in lemn (nu in PAL! ).
Mai sunt si alte meserii in care produsele se fac manual si sunt scumpe.

Diplomele isi pierd valoarea, fiindca s-au eliberat foarte multe, dar foarte multi absolventi nu-si gasesc de lucru in domeniu.

| Superior a răspuns:

Cum a zis alexandra mai jos sau IT-ist ce presupune facultate de mate/info sau automatica. Probabil cea mai cautata meserie, pentru da, cui nu-i place tehnologia?

| ElSueno a răspuns:

Dupa parerea mea Medicina sau Informatica.

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Informatica, deoarece tot ce se va inventa in mare parte tine de va tine de informatica

| Moldoveanu15 a răspuns:

Freelancer. Fara facultate.

Răspuns utilizator avertizat