| Forza4Milano a întrebat:

Care sunt regulile de baza pentru a te face respectat intr o societate?

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Să fi bogat, sau lăutar.

| wildthing a răspuns:

Trebuie sa fii/ sa devii cineva de care lumea are nevoie intr-un fel sau altul, trebuie sa incerci sa fii bun si prietenos pe cat de mult poti cu cei cu care intri in contact, mai ales cu cei care-ti dau dovezi de prietenie si inca un lucru foarte important, pe cei care-ti sunt ostili, pe cei care incearca sa iti faca rau, trebuie sa fii capabil "sa-i pui cu botu' pe labe" sau sa-i faci "sa fuga cu coada-ntre picioare".

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Respectul se acordă tuturor. Oricărei persoane, oricărui om.Indiferent că este de sex masculin sau de sex feminin,indiferent de vârsta pe care o are,indiferent de aspectul fizic, de naționalitate, de situația financiară. Dacă te duci într-un bar, în club, puțin probabil oamenii fiind și în stare de ebrietate să te mai respecte și atunci ocolești astfel de locuri unde oamenii își pierd mințile.Trebuie să fim civilizați, asta ne diferențiază de animale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu jignind pe cineva apoi dandu-l afara.

| tonyc7 a răspuns:

Problema e ca nu prea mai exista respect in aceasta societate. Lumea s-a schimbat mult. Nu mai e ce-a fost. Acum nesimtirea si tupeul sunt pretutindeni.

| andreipaduraru1979 a răspuns:

Sa fii respectos cu toata lumea