| TudorAndrei22032003 a întrebat:

Cat castiga un inginer hardware in Romania?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de ce vechime are si in ce sector lucreaza : privat, stat ce face el efectiv
Ma gandesc ca daca e la o institutie de stat sau la privat dar la o multinationala si omul asta creeaza placi de baza normal ca castiga mult, daca doar asambleaza ceva de-a gata nu castiga asa mult. Nu stiu exact zic si eu

| JicaContra a răspuns:

Nu am auzit de job-ul asta...
daca te referi la service, atunci in RO nu am auzit de ingineri, am auzit in Austria la firma care produce masini de pus pise mari cat un bob de piper RAJNIT pe placa de baza, fosta Siemens si care castiga foarte bine, si se si plimba prin toata lumea unde s-au vandut masinile alea, chiar producatori de moda cu, cristale Swarovski au cumparat una si au concediat 50 de angajati big grin

daca te referi la creeat hardware, iar nu am auzit in RO, sunt foarte putine chestii produse, si mai sunt si PROASTE, cum e Allview, care sunt cele mai ieftine dar si cele mai PROASTE si habar nu am cat castiga, plus ca sunt numai in Brasov, presupun totusi ca nu castiga rau, insa sunt foarte putine job-uri

| suntserios a răspuns (pentru JicaContra):

Numai continental are cateva sute de ingineri hardware in Ro.
Sunte zeci de firme care implemnteaza sistem de securitate ai alte nebunii.
Cred ca si Arctic are o groaza de ingineri hardware, Dacia, Ford etc

| JicaContra a răspuns (pentru suntserios):

Ok, atunci nu am intalnit cu adevarat pana acum termenul si am facut confuzie... sry