| carmen_5367 a întrebat:

Caut o pesoana care sa fie interesata de un salariu cam de 3000 de euro la inceput de peste 30 de eni deschisa la minte sa ii dau o idee. as vrea sa infiinteze un sindicat. mentionez ca nu vreau foloase materiale. astept persoane interesate de detalii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceasta chestie este geniala ...este o practica foarte folosita afara.treaba asta este foarte buna pentru un avocat bun sau un jurist si nu se castiga 3000 de euro ci 5o de mii daca esti destept dar din acesti bani trebuie sa inchiriezi sali de conferinte sediu telefoane propaganda publicitara si cu aceasta ocazie un jurist sau un avocat isi face super publicitate.

16 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ii dai tu banii direct sau te gandesti ca daca va pune in practica ideea ta, va castiga acesti bani? N-am peste 30 ani, asa ca nu ma bag.

Bula
| Bula a răspuns:

Ti-am trimis mesaj in privat!
Astept raspuns...

| MihaiA a răspuns:

Nici eu nu am peste 30 de ani insa m-as baga laughing)

| mariazet45 a răspuns:

Cred ca si asta e alta abureala ca multe altele pe net, chiar nu ai gasit pe nimeni sa faca acest lucru sau doresti sa scoti cartofii fierbinti din cuptor cu mana altuia? Cred ca pentru a infiinta un sindicat al cuiva...ar trebui sa lucrezi in acea unitate si cei de acolo sa te sustina. De aceea cred ca sindicatele nu se infiinteaza pe net iar cei care se vor bucura ca vor primi un salariu de 3000 de euro sa se gandeasca si ce trebuia sa faca pentru acest lucru, e posibil sa fie si o pacaleala de 1 aprilie

| carmen_5367 explică:

Hm... nu este nici o abureala. caut o persoana care sa infiinteze un sidicat care sa apere drepturile prestatorilor de servicii.totul este legal(daca nu ar fi legal nu as discuta asta aici)plus ca nu imi plac astfel de lucruri.cum va spuneam vreau ca cineva sa faca un sindicat si sa apere drepturile prestatorilor de servicii din romania impotriva micilor particulari si impotriva statului, iar pentru asta fiecare firma finanteaza acest sindicat cu 30 de lei. iar sindicatul apara drepturile

| carmen_5367 explică:

Pentru asta trebuie doar infiintarea unui sindicat, un site, pliante si multa publicitate, toate aceste lucruri se pot face. va pot da doar cateva exemple, firmele de teroizolatii, 98% sunt aproape de faliment pentru ca statul a dat o lege prin care apara pe toti cei cu firme mari si foarte mari care sunt privilegiate de anumiti parlamentari. au dat o lege prin care statul acopera 50 % din proiect primaria mai sustine 30 % si cetateanul 20 % dar... acei 20% sunt echivalentul unei lucrari totale adica costa la fel ca si o lucrare executata cu o firma din ziar.doar ca fiind criza financiara firmele mari nu mai au lucrari si au cerut o lege de la stat si statul a dat-o ajutandu-i cu sacrificiul inchiderii altor 98%. asta este doar una dintre probleme.30 de lei pe luna nu este mult pentru o firma care nu stie ce sa faca sa supravietuiasca in vremuri de criza si firme de prestari servicii sunt ...slava domnului.

| carmen_5367 explică:

Un alt exemplu sunt mici particulari de le ziar, daca propunem noi statului sa ii amendeze pe toti care fac astfel de lucrari la negru fara facturi fara impozit pe profit si care rup pretul pietii determinandui pe cei care isi platesc taxele sa nu se mai poata intretine si sa dea faliment daca statul le da cate o amenda de cateva sute de milioane...mmm pai nu se lasa de asfel de practici? si isi fac firme si astfel contribuie la bugetul de stat si atunci exista o concurenta loiala prin care preturile se aliniaza si atunci vor ramane doar firmele serioase care fac lucrari de buna calitate.

| carmen_5367 explică:

Daca eu pun faianta cu un leu vine micul meserias de la ziar si pune faianta cu 90 de bani pentru ca el nu plateste taxe la stat nu plateste carti de munca si nici asigurare rca pe persoana juridica si nu ii convine oare? ba da pentru ca el va castiga mai bine decat mine daca eu imi pun munca mea sau a angajatilor mei cu 20 de bani pe metru el castiga 40 chiar daca pune cu 90 de bani pe metru eu nu pot sa o pun gratis. acestea sunt niste subiecte dar sunt mii de asfel de subiecte pe care staul lear accepta populatia la fel (fiind mai multi bani la buget)si firmele care isi platesc taxele corect si vor avea astfel mult mai multe lucrari.

| carmen_5367 explică:

Acea persoana care va infiinta acest sindicat trebuie sa isi dea interesul pentru firmele prestatoare de servicii dar nu implica o munca asidua, trebuie cand si cand sa faca sedinte, conferinte de presa,(pentru mai multa publicitate)si in acelasi timp sa isi faca publicitate. o persoana care este lider de sindicat si care are succes (in afara de salariul )castiga credibilitate si isi va face usor loc intr-un partid... ceia ce nu este rau.

| carmen_5367 explică:

1, nu raspund mesajelor private. 2 nu vreau nici un folos vreau doar ca in cativa ani aceasta idee sa ne faca sa devenim nemti happy sau macar sa mai progresam

| carmen_5367 explică:

Da ideia nu este rea ...trebuie pusa in practica, trebuie un om destept

| carmen_5367 explică:

Si vointa, dar vad ca nu este multa lume interesata, lumea vrea doar bani...

| irynna a răspuns:

Trebuie sa ai peste 30 de ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3ooo de euro pentru ce perioada? Lunar sau pe baza unui contract pe o perioada de...Preferabil din ce localitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subiectul este genial, dar se potriveste unui avocat cu experienta sau unui jurist, plus ca isi face publicitate pentru cariera lui! foarte tare! salut initiativa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi nu am 30 de ani, as fi interesat eu, chiar foarte interesat in conditiile in care ma poti invata niste lucruri pentru incepu... da-mi un add te rog pe id mihai.antoniu ca sa putem vorbi mai deschis.mersi si o zi buna in continuare