| JetBlueJet a întrebat:

Ce alegeti dintre S.U.A. si U.K?
Daca ati pleca in S.U.A. in ce oras ati alege sa locuiti?
Presupun ca la U.K. aproape toti ati alege Londra/Anglia

24 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sua pentru ca oamenii sunt pe gustul meu destabilizati mintal ca mine

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, SUA nu este Europa si nici in Uniunea Europeana, deci, nu poti sa muncesti fara sa ai in prealabil VIZA de munca acolo!

Pe cand UK-ul este in Uniunea Europeana si poti merge acolo la munca, fara viza, dar cu contract legal de munca.

Eu personal am ales Sydney- Australia, unde locuiesc, traiesc si muncesc de foarte multi ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei tu vrei sa pleci, dar nu iei deloc in calcul ce inseamna sa pleci sa lucrezi in SUA.

Tara aia nu mai e de mult visul frumos. Sunt in rahat economic de multa vreme. Trebuie sa te lupti nu o birocratie imensa sa ajungi acolo si sa cheltui enorm pana sa ajungi sa castigi.

| Sn4k3 a răspuns:

SUA, orase : Los Angeles / San Diego /San Francisco

| deeeaqq a răspuns:

1. U.K

2. New York

3. Aşa e, chiar aş alege Londra.

| Deaad a răspuns:

U.K.
SUA e o mizerie.

| alexandrualind a răspuns:

S.u.a. New York

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Miami :X
2.In U.K, Londra.

| UzOm a răspuns:

S.U.A - Detroit
U.K. - Liverpool

| derEinzelgängerWolf a răspuns:

Los Angeles, desi totul e mult mai scump fata de alte locuri(de exemplu cu banii care ii dai pe chiria pe o luna la un apartament de 3 camere in Florida, iti inchiriezi o garsoniera in aproape de centrul L.A.)

| JetBlueJet explică (pentru derEinzelgängerWolf):

Prin " 3 camere" te referi la o baie, o bucatarie si un dormitor nu?

| JetBlueJet explică (pentru derEinzelgängerWolf):

Ahhh...Si eu care vreau sa merg in Florida.
Ai idee daca in California tot asa este?

| derEinzelgängerWolf a răspuns (pentru JetBlueJet):

Acuma nu vreau sa te descurajez, dar in Florida sunt multe chestii cu car trebuie sa te obisnuiesti! Temperatura mare si umiditate, deci transpiratie tot timpul.De asemenea am inteles ca sunt probleme cu gandacii si insectele si trebuie cam in fiecare luna sau la doua luni deparaitat.Acuma no, depinde de fiecare.

| Metan a răspuns:

UK: Anglia/Irlanda

| GaBByzZuuuuuu a răspuns:

Los Angeles, S.U.A

| 21341231 a răspuns:

Hahahaha,Londra este PRAF.
Pentru ca doar ploi sunt acolo, una dupa alta si este stilul ala cu `ceailul de la ora 17:00` sau nu stiu eu ce.
In fine, SUA este cam periculoasa si plina de de toate dar este frumoasa mai ales New York, Los Angeles etc...
As pleca in SUA.
Apropo sunt doua tipuri de engleza:
engleza din SUA=americana sau ceva xD
engleza din Anglia= nu stiu xD
funda?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru 21341231):

Hopa,uite si expertul.Prietene,juma din englezi nici nu au idee ce e ala ceai de la ora 5.Mai treci prin lume inainte sa vorbesti din ce ai auzit la televizor.Aia era o traditie veche, s-a dus.Sua,,,taramul fagaduintei,, e locsorul ala in care visele celor saraci s-au dus langa pubela ce le serveste drept casa.In uk ai sanse bune sa gasesti de munca si sa te plateasca foarte ok, dar la americani nu bag mana in foc ca o sa treaca mai departe de spalat vase.In uk nu sunt ploi,,una dupa alta,,.Da,ploua mai mult decat in Romania, dar tu nu esti in mijlocul oceanului, asa ca hai sa nu exageram.
Engleza americanilor are o alta pronuntie, dar nu va exista o problema daca vine in uk, tot engleza ramane.

| SoxSava a răspuns:

Buna, pai daca am avea posibilitatea sa alegem cei mai multi are alege SUA, deoarece ( cum se zice ) acolo e tara posibilitatilor happy Asta tin sa cred si eu.
Sa trec la subiect, eu as opta pentru :Los Angeles / Detroit.
Sper ca ti-am fost de folos in vreun fel.

| JetBlueJet explică (pentru SoxSava):

Multumesc
Pai am nevoie de cat mai multe raspunsuri, deci raspunsul tau imi este de folos.
kiss

| SoxSava a răspuns:

Pai. Sa la ce ajuta? Sau la ce serveste? Daca vrei sa pleci pe acolo cauta ceva ce te reprezinta, un oras frumos si linsitit ca Hollywood/ Washinghton / desigur acolo platesti chirie 2000 dolari pe luna. Detroit spre exemplu e un oras plin de negot / trafic/ droguri si altele.

| JetBlueJet explică (pentru SoxSava):

Pai asta-i faza...Ca vreau sa plec si nu stiu ce sa aleg.
Si fac un fel de sondaj sa vad unde ar pleca si alti romani.
Eu una as pleca in California sau Florida dar nu stiu cat de bine sunt platiti oamenii pe acolo si vad ca nimeni nu a ales.Dar probabil ca tot prin peninsulele astea doua as vrea sa ajung. happy

| Kristen9911 a răspuns:

Los Angeles

| Andreiardeiardeiandrei a răspuns:

S. U. A Miami

| Alex26Stoica a răspuns:

Sua -new york/miami/los angeles