| SashaSiAtat a întrebat:

Ce aptitudini trebuie sa detii pentru a deveni un bun inginer arhitect?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Se cere pe langa geometrie putin talent artistic si spirit practic.

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sa stii sa faci hamburgeri ca la mcd angajeaza.

| justadream94 a răspuns:

Nu stiu care e diferenta dintre arhitect si inginer arhitect chiar daca sunt student la arhitectura laughing

probabil inginerul arhitect are alte studii.

in fie pentru a fi un bun arhitect ai nevoie in primul rand de ambitie, sa fii dedicat muncii

talentul ajuta dar nu e necesar, te formezi ca arhitect in facultate daca te documentezi si chestii de genu'

geometrie nu iti trebuie desi faci in facultate geometrie descriptiva care e grea intr-o anumita masura

trebuie sa iti mearga mintea sa ai imaginatie chestii pe care le poti dobandi daca te tii de treaba de proiecte inveti, te documentezi

asa toata lumea crede ca are sau nu imaginatie, nu prea are treaba ce stii tu despre arhitectura ai sa vezi in facultate cum rad profii de ideile tale laughing

| DariaHàhaa a răspuns:

Trebuie sa ști geometrie si matematica.