| SashaSiAtat a întrebat:

Care este diferenta dintre un arhitect si un inginer arhitect?

2 răspunsuri:
| justadream94 a răspuns:

Cred doar cred nu pot garanta ca dupa terminarea facultatati in cadrul specializarii intr-un anumit domeniu al arhitecturii inginerul arhitect a ales partea de inginerie

ca sfat intre inginer si arhitect alege a 2-a varianta.

| wireles a răspuns:

Un arhitect este o persoană care se ocupă de proiectarea, design-ul și controlul calității unei clădiri dar inginerii aplică principiile teoretice din matematică și fizică pentru a crea un produs concret.