| eliseidaniel13 a întrebat:

Ce ar trebui sa fiu dacă vreau sa construiesc technologie? Nu stiu dacă v-ați uitat la The Flash, dar este Cisco Ramon, construiește orice technologie. STIU CA ESTE DIFERIT DE VIAȚA REALA! Pe net scrie ca era Inginer Mecanic dar n-are treaba, as vrea sa devin un om care inventează și construiește tehnologie noua, ce ar trebui sa fac?

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Inginer mecanic
inginer electro-mecanic
inginer mecatronist
inginer electronist
...de preferinta toate la un loc.

Ar fi de preferat sa ai cunostinte vaste despre automatizari, caci in ziua de astazi asa functioneaza aproape orice,
si ca un bonus, in functie de ce doresti sa construiesti: cunostinte de pneumatica si hidraulica.

Iar daca ai o vasta experienta, si te duce si mintea, esti orientat spre a mesteri si a construi orice, poti face omisie de cuvantul din fata ("inginer").

| eliseidaniel13 explică (pentru NLS):

Un Instagram Facebook sau orice? Poate putem sa discutam mai multe

Răspuns utilizator avertizat
| Scorillo a răspuns:

Simplu! Hardware+Software - Adica sculele potrivite si mintea care sa le utilizeze. in scopl dorit Plus ceva de genul "genialitate" Da nu stiu daca e cazu'

Răspuns utilizator avertizat
| jimmy7034 a răspuns:

Sa poti! dar nu cred