| Tomitza_1431 a întrebat:

Ce as putea face pe timpul verii ca sa castig ceva bani daca am 13 ani, nu o avere? va rog dati-mi idei!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca esti fata te poti angaja ca barmanita/chelnerita/sa imparti pliante/animatoare(daca arati bine si ai relatii).

Daca esti baiat poti imparti pliante/sa speli vase la un restaurant/chelner/barman.
Fundita?batting eyelashes

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să stai cuminte în banca ta și să asculți de părinți, la vârsta asta nu te angajează nimeni nici cu carte de muncă, nici convenție civilă dar nici la negru.
Vacanță și copilărie plăcută, atât cât a mai rămas din ea.
Pa, pa.

| hippiemuslim a răspuns:

Http://www.ejobs.ro/......searchjobs
Incearca reprezentant avon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata si iubesti copii iar mai ales ai in jurul tau pe cineva care are un copil mai micut decat tine de exemplu un copil de un an/2 poti sa fii bona ai grija de el cand mama lui are treaba si nu are timp de copil, poti sa participi la diferite concursuri dar fara plata la inscriere, poti sa vinzi cirese, visine, capsuni etc. pe vremea aceasta, poti sa te duci la vecini si sa le faci treburile cum ar fi sa speli vasele, daca esti la tara sa le dai de mancare la porci, vaci, cai, gaini etc, sa faci curatenie in camere etc.

Iar daca esti baiat daca stai la tara sa uzi in gradina vecinilor sau cunostintelor, poti sa vinzi cirese, visine, capsuni etc., sa participi la diferite concursuri fara sa fie cu plata inscrierea, daca cateaua sau pisica ti-a fatat de curand poti vinde catelusi sau pisicute sau daca ai mai multi porumbei, papagali etc. poti vinde din ei ...SUCCES!

| caramelagurl33 a răspuns:

Vinde limonada laughing