| eminem_5213 a întrebat:

Ce ati alege dintre A. S. E si Facultatea de Geografie? Care ar fi sansele de angajare in cele doua domenii? Motivati!

3 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Eu as alege A.S.E cu Geografia poti ajunge profesor sau sa lucrezi la o agentie de turism cu A.S.E ai mai multe perspective

| georgiana_6517 a răspuns:

Eu am ales Facultatea de Geografie pentru ca imi place geografia, o inteleg, o pot explica si pot sa o invat. Nu stiu exact ce sanse am pe viitor cu geografia, dar vreau sa fac ceva care imi place. Daca urmezi geografia ai aici un link de la fac de geogra de la universitatea din Bucuresti : http://geo.unibuc.ro/organizare_studii.html
Aici gasesti toate specializarile si in functie de ele poti lucra in doemenii diverse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci A.S.E cared ca ai sanse mai mari de angajare, e mai cautat domeniul. Cu geografia e mai greu ca profesor, poate te repartizeaza undeva la tara, nu stiu. Dar nici sa te duci doar pentru. bani la serviciu, facand ceva in scarba. Daca iti place geografia urmeaza facultatea de preferat la Bucuresti. Tine cont de sfaturile Georgianei.