| Nicoleta_Stefan_1995 a întrebat:

Ce ati alege intre stiinte economice si psihopedagogie speciala? Vreau o parere va rog.

Răspuns Câştigător
| anonima0101 a răspuns:

Stiinte economice

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Psiho-pedagogia e un modul, nu e o facultate per-se, drept urmare nu vad de ce nu le-ai putea face pe ambele, deodata. Pentru psihologia speciala nu vei avea foarte mult de invatat si cate un singur examen pe semestru + unul in plus in ultimii 2 ani daca nu s-a schimbat nimic de anii trecuti.

| Nicoleta_Stefan_1995 explică (pentru TheAce):

Facultatea e de psihologie si in primul an fac stiinte ale educatiei iar in anul doi aleg psihopedagogie speciala

| TheAce a răspuns (pentru Nicoleta_Stefan_1995):

Cred ca ai inteles gresit. Psihologia e una, psiho-pedagogia e altceva, e un modul separat pe care il poti urma cata vreme esti isncrisa la o facultate. Eu unul am terminat Stiintele Comunicarii, timp in care am urmat, pentru 2 ani si modulul psihopedagogic 1. Acum urmez modulul 2, pe care il faci in timp ce esti incadrat la un master.

| DianaDobritoiu a răspuns:

Stiinte economice... happy