| misumisu a întrebat:

Ce doriti sa deveniti in viata, sau ce sunteti? Daca va place ceea ce faceti sau vreti sa faceti argumentati. dau funda si vot.

Răspuns Câştigător
| Isabelle_8419 a răspuns:

Buna misuhappy Eu as dori sa fiu ceva in viata,nu doar fata care sta si se dezbraca (precum majoritatea fetelor din Romania) si primeste bani fara sa faca nimic(exceptand operatiile estetice).
Eu am inclinatii spre literatura,spre romana,asadar as vrea sa termin filologia (la liceu), iar apoi sa ma duc la facultatea de litere din Viena(la scoala fac si germana ca limba materna, deci m-as descurca ok)...Consider ca fiecare trebuie sa descopere ceea ce ii place,si acel lucru sa il duca mai departe; nu, nu este as ausor cum pare, dar trebuie sa profitam fiecare de darul pe care il avem.Pentru mine literele au insemnat calea de evadare dintr-o lume nebuna,si pe ele vreau sa imi cladesc propriul drum. Daca ar fi sa devin scriitoare,as face acest lucru in paralel cu altceva,pentru ca,mai ales in Romania,scriitori si adevaratele valori nu sunt suficient de apreciate. Oricum, sti cum se spune:,, nimeni nu-i profet in tara lui''.O sa fie okhappysper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

Vreau sa devin multe dar nu cred ca toate mi se vor implini.As vrea sa devin judecator pentru ca mi se pare foarte normal sa judeci oameni care au facut infractiuni, apoi as vrea sa devin model pentru ca toata lumea imi zice ca am picioare frumoase, as mai vrea sa devin makeup-artist pentru ca sunt foarte interesata de asta si as vrea sa am o firma de succes pentru ca imi place sa fac pe sefa big grin

| HasisS a răspuns:

Da-i funda lu' Isabelle ca merita. Ceilalti is in plop,si plopu' in aer!laughing
Hateschool, de ce nu vrei sa te faci cosmonaut? asta e visul oricarui copillaughing
Eu sunt toxicoman, cea mai buna meserie. Aaaa si uneori o mai fac pe'a musafiru!
Pace.

| A98 a răspuns:

Miar place sa devin biolog ma pasioneaza biologia nu m-am gandit daca marin sau la laborator da o sa vad cu timpul funda?