| yellowball a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa aleg daca ma pricep sa repar calculatoare (mai mult softul) si ma descurc in general cu calculatoarele?

5 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Nu-ti trebuie o facultate sa inveti sa repari softul unui pc, poti invata singur.
Daca vrei reparatii hard fa ceva gen electronica, eletrotehnica, automatica.
Bafta

| horia2012 a răspuns:

Automatizari si Calculatoare.
Nicio facultate nu te invata sa depanezi softuri de calculator.Asta ai invatat tu.Pentru ca iti place.
Dar dupa cum sti este o legatura intre soft si hard, deci cel mai aproape ar fi
Automatizari si Calculatoare.
Dar mai intereseaza-te.

| VIP3r a răspuns:

Automatizari si Calculatoare, vei avea admitere la matematica, depinde de ramura pe care o vei alege, CTI (Calculatoare si Tehnologia Informatie) sau IS (Ingineria Sistemelor), gandeste-te bine inainte sa aplici, nu este chiar asa de usor pe cat cred majoritatea, iti spun asta din experienta laughing

| adriann31 a răspuns:

Si mie imi place sa lucrez cu chestii din astea, dar daca intri pe un site al unei facultati de automatica si calculatoare o sa te reprofilezi instantaneu.

| vitaminastefan a răspuns:

Cibernetica
Succes!