| ms3y a întrebat:

Buna!
Ma tot gandesc facultate sa fac.Eu ma gandeam la politehnica la automatica si calculatoare, dar nu stiu exact ce fac acolo.Adica mie mi-ar place sa lucrez cu calculatoarele in software, sa instalez, sa repar atat hardware cat si software, dar nu as vrea programare prea multa ca la info. Puteti sa ma ajutati, e bine la automatica si calculatoare pentru chestile astea sau stiti altceva mai bun?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Vezi, in link:http://acs.pub.ro/educatie/licenta/

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu faci facultate ca sa inveti sa instalezi programe... si la automatica si calculatoare se face la fel de multa programare ca la info si pe langa asta si multa matematica, fizica, eletronica

| neutrino a răspuns:

Calculatoare fara programare nu se poate pentru "chestiile astea".

| Loser8299 a răspuns:

Software fara programare? Ce inseamna la tine software? Pt hardware-Electronica