| anonim_4396 a întrebat:

Ce facultate ati facut? V-a ajutat sa lucrati in domeniul dorit sau lucrati intr-un domeniu complet diferit si aveti doar o diploma? Aveti regrete in alegerea facuta?
Funda.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Automatica si informatica aplicata, facultatea de inginerie. Inca sunt in anul 4 dar lucrez de 1 an si jumatate in IT cu un salar bun. Nu am nici un regret. Toata chestia e ca diploma aia e doar o diploma daca nu iti dai interesul.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Specializat in transport rutier marfa & persoane. Nu am regrete dar ma realizez in viata

| FreddieM a răspuns:

Am un job excelent, mai mult decat minunat, superbine platit, care nu necesita studii superioare. In cazul meu e de ajuns talentul si niste ani de experienta. In consecinta nu e obligatoriu sa faci o facultate ca sa faci ceea ce iti place sa faci si daca esti capabil, pe bani foarte buni, la care multi cu facultate nici nu viseaza.

| Digikey a răspuns (pentru FreddieM):

La noi sudorii nu sunt prea isteti, poate esti tu o exceptie.De la cat Co2 ai inspirat poate.

| FreddieM a răspuns (pentru Digikey):

Scopul acestei remarci? Ca nu suna nici a ofensa si in plus este complet lipsita de logica. Daca tot vrei sa intri in discutiile oamenilor mari, macar lasa prejudecatile si complexele acasa, daca ai fi apelat la propria-ti istetime, ai fi realizat singur ca asemenea instrumente josnice iti reduc simtitor din calitatile tale persoana.
Nu mai bine stateai tu cuminte in banca ta mai copile, in loc sa te bagi direct in gura lupului?

| Digikey a răspuns (pentru FreddieM):

Am vrut doar sa ma conving daca este adevarat ca stii doar sa citesti fara sa intelegi despre ce este vorba.
Orice discutie cu tine este inutila, doar repeti ca papagalul fraze memorate.