| AleixD a întrebat:

Ce facultate trebuie urmata pentru a deveni agent de publicitate?

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării de la Universitatea de București are profilul Publicitate. Mai e și Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării din cadrul Universității Babeș Bolyai din Cluj care are profilul Publicitate. Fain domeniu... Baftă!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ceva in legatura cu stiintele comunicarii, publicitate, e cate o din asta cam prin toate orasele mari dar cea mai buna e cea din Bucuresti

| Bondarel99 a răspuns:

Facultate de Publicitate, la SNSPA parca era. Mai e si o specializare la faciltatea de jurnalism sau ceva la ASE pe economie.
Dar nu TREBUIE, nu e necesar sa ai facultate, trebuie sa ai cunostinte.