| florin616 a întrebat:

Ce iese dupa ce termin facultatea de agricultura?(fara raspuns previzibl gen taran cu diploma), serios poti sa tii gasesti de lucru dupa si ce fel de activitate faci cu facultate de agricultura?

Răspuns Câştigător
| Cristizz21 a răspuns:

Inginer agronom

| florin616 explică (pentru Cristizz21):

Da ce faci cu asta? te duci pe camp si te plimbi sau ce faci ca nu inteleg?

| KodrutZ a răspuns (pentru florin616):

Daca ai sub 10 ani, e scuzabila asa o intrebare. Daca nu, atunci ajungi fix ce ziceai tu, taran cu diploma. Si in sensul rau al expresiei, eu unul am un mare respect pentru taranii adevarati.
P.S. Posibil sa te plimbi si pe cimp uneori. Posibil sa petreci mai mult timp la birou. Posibil sa o faci pe managerul, sa te ocupi de fonduri europene samd. Posibil sa iti administrezi singur o ferma.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Inginerul agronom merge pe camp, testeaza solu, hotaraste ce cultura trebuie insamantata imediat dupa alta cultura.Nu merge de exemplu sa semeni iar lucerna dupa lucerna,sau sa repeti cultura de porumb de prea multe ori. Intr-un cuvant un fel de tactica.happy Da, si administrarea unei ferme, orice ferma are inginerul ei agronom. Dar, pentru a profesa aceasta meserie, trebuie sa iubesti pamantul sa te daruiesti total. O zi buna.